Sezon 2016/2017 - 2. kolejka
A Klasa : Ogniwo Piwniczna - LKS Świniarsko 2:1(2:1) 21.08.16r

Bramki: 1:0 Mirosław Dropek (6'),1:1 Bartłomiej Kumor ,2:1 Grzegorz Wilk (45')

OGNIWO : Bartłomiej Matiaszek - Filip Malik, Jakub Dziedzina, Łukasz Chomik, Karol Sekuła - Tomasz Lizoń (65' Arkadiusz Sajdak), Dawid Izworski, Jacek Mikulski, Grzegorz Wilk , - Paweł Kozub, Mirosław Dropek(80' Rafał Stanczak)

Przed meczem gospodarz musiał zmniejszyć wymiar boiska o kilka metrów ponieważ istniało ryzyko zagrożenia życia zawodników przez rozsypane kamienie na bieżni przed stadionem (dziwne w okręgówce można było grać w a klasie już nie? )

Gospodarze zaczęli to spotkanie bardzo dobrze bo juz w 6 minucie spotkania wyszli na prowadzenie

Wilk podaje w pole karne tam piłka odskakuje naszemu trenerowi która uderza zawodnika przyjezdnych w rękę i wraca sie do Kozuba który uderza na bramkę strzał został zablokowany i z 5 metrów do bramki trafia mocnym uderzeniem Mirosław Dropek 1:0 .

Po szybko strzelonej bramce goście rzucili sie do odrabiania strat w 11 minucie mogli wyrównać z rzutu wolnego jednak strzał który oddał nie sprawił trudności Matiaszkowi, gospodarze co raz bardziej atakowali bramkę rywala jednak dobrze spisywała sie defensywa przyjezdnych.

W 15 minucie goście po szybko wykonanym rzucie wolnym z okolic środka pola chcieli przelobować zaskoczonego bramkarza ogniwa jednak ten końcówkami palców zmienia tor piłki.

Chwile później doszło do przepychanek pomiędzy zawodnikami Ogniwa i Świniarska, obaj zawodnicy dostali po żółtym kartoniku , w 26 minucie spotkania rzut rożny wykonuje Kozub dośrodkowuje w pole karne gdzie jest nie pilnowany Karol Sekuła który uderza na bramkę jednak bramkarz paruje piłkę na kolejny rzut rożny , niestety sędzia nakazuje wznowić grę od piątki.

Po 30minutach Ogniwo mogło podwyższyć wynik jednak obrońca Świniarska w ostatniej chwili wybija piłkę z pod nóg Pawła Kozuba, 4 minuty później faulowany zostaje zawodnik gości w tym momencie doszło do dziwnej sytuacji, gdy bramkarz ogniwa ustawiał mur zawodnik gości uderza na bramkę obok kompletnie zaskoczonych gospodarzy i wyrównująca bramkę 1:1. W 37 min. gospodarze znów wychodzą na prowadzenie Dropek odgrywa do Wilka który pędzi przed siebie i mija przeciwników aby na końcu strzałem tuz przy słupku pokonać bramkarza przyjezdnych 2:1.

Drugie 45 minut to szukanie dogodnych sytuacji z obu stron jednak ani Ogniwo nie podwyższyło swojego zwycięstwa ani Świniarsko nie wyrównało, pod koniec meczu z gry został wykluczony bramkarz Świniarska za nie sportowe zachowanie przeciwko zawodnikowi z Piwnicznej (popchnięcie zawodnika) za co obejrzał czerwony kartonik.

Wynik do końca meczu nie uległ zmianie i Ogniwo mogło dopisać pierwsze 3 punkty zdobyte w tym sezonie w A klasie