Podsumowanie Rundy Jesiennej 2015/16

Jesień w V lidze nowosądeckiej dobiegła już końca, a więc czas na krótkie podsumowanie gry drużyny prowadzonego przez Sławomira Cetnarowskiego. Na pewno nie tak wyobrażali sobie wszyscy pierwszą część sezonu 2015/16 w wykonaniu zespołu z Piwnicznej. Drużyna Ogniwa, w rozegranych 15 meczach, zgromadziła na swoim koncie zaledwie dziesięć oczek, odnotowując tylko 3 wygrane, 1 remis i aż 11 porażek.
Wpływ na taką kiepską postawę ekipy z podtarnowskiej miejscowości ma wiele czynników. Po pierwsze, po odejściu zaraz przed sezonem, do Kolejarza Stróże , podstawowego obrońcy Daniela Kamińskiego oraz pomocnika Adama Radzika a także Roberta Oleksego i Piotra Kruczka do Orkana Szczyrzyc, Zarząd Klubu, postawił przed szkoleniowcem zadanie ogrywania młodych graczy. Dysponująca dość młodym składem Ogniwo, na boisku, po mimo stwarzanych licznych sytuacji pod bramkami rywali nie potrafiła zamieniać ich na gole. Przeciwnicy natomiast wykorzystywali większość z błędów naszego bloku defensywnego. Niekiedy można było zauważyć bojaźń w grze zespołu z Piwnicznej, ale już przy niekorzystnym wyniku piłkarze Ogniwa pokazywali, że umieją grać w piłkę. Do tego wszystkiego dochodzą kontuzje zawodników. W trakcje meczu z Huraganem Waksmund, w 4 serii gier, złamania Palców doznał Bartłomiej Matiaszek.
Na jesień „mineralni” zdobyli 10 bramek, tracąc przy tym 37 goli. Najskuteczniejszym strzelcem zespołu okazał się Filip Malik - autor 3 trafień. W klasyfikacji kartkowiczów, z sześcioma żółtymi kartkami na koncie, przewodzi Mirosław Dropek . Najdłużej na boisku przebywał Sławomir Cetnarowski, który zaliczył 1350 minut.
Przed sezonem, wiadomo było, że o utrzymanie się w obecnych rozgrywkach będzie ciężko. Należy teraz dobrze przepracować zimę i na wiosnę pourywać kilka punktów faworytom.

SENIORZY W LICZBACH:
Mecze: 15
Miejsce: 14
Punkty: 10
Wygrane: 3
Remisy: 1
Porażki: 11
Bramki strzelone: 10 (0,6 bramki/mecz)
Bramki stracone: 37 (2,46 bramki/mecz)
Strzelcy: Filip Malik (3), Mirosław Dropek (2), Sławomir Cetnarowski (1), Tomasz Lizoń (1), Karol Tomasiak (1), Daniel Klóska (1), Grzegorz Bagnicki (1).
Żółte kartki: Mirosław Dropek (6), Dawid Izowrski (3), Jakub Dziedzina (2), Bartłomiej Matiaszek (2), Filip Malik (1), Arkadiusz Sajdak (1), Kamil Gorczowski (2), Sławomir Cetnarowski (1), Łukasz Długosz (1)

Czerwone kartki : Arkadiusz Sajdak(1) (po dwóch żółtych): Jakub Dziedzina (1)
Minuty na boisku: Sławomir Cetnarowski (1350),Filip Malik (1342), Jakub Dziedzina (1288), Mirosław Dropek(1260), Tomasz Lizoń (1236), Kamil Gorczowski (1211), Bartłomiej Matiaszek (1170), Arkadiusz Sajdak (1016), Dawid Izworski (991), Daniel Klóska (786), Karol Tomasiak (759), Jacek Mikulski (630), Grzegorz Bagnicki (459), Łukasz Długosz (355), Dawid Dulak (283), Paweł Sztuczka (180), Krzysztof Jarzębak (99), Szymon Gumulak(90), Szymon Hasior (85), Mateusz Kożuch (77), Jakub Jarzębak(73)

Ze swojej strony (jako administrator tego serwisu) chce dodać, że Ogniwo zajmuje ważne miejsce w sercu i po mimo niekorzystnych wyników zawsze będę ją wspierać. Nie bądźmy kibicami tylko sukcesów. W każdym klubie przychodzą chude lata ale trzeba je przetrwać. OGNIWO BYŁO, BĘDZIE, JEST !!! OGNIWO !!! NASZ KS!!!